Zavoláme vám!

Zavoláme vám zpět a rádi se s vámi pobavíme o možnostech Adaptee Gastro.

01. 07. 2024 • Ze světa gastra

Jak TikTok dokáže zvýšit prodeje. Máme příklady z praxe

TikTok, to nejsou jenom tancující lidé, ale také spousta milovníků dobrého jídla. Zaujměte je hravě i vy. Tyto příklady z praxe vás přesvědčí.

Proč mít TikTok, když jste restaurace

Tato síť je plná mladších ročníků, které ale postupně stárnou a můžou se brzy stát také vašimi zákazníky. I proto stojí za zvážení, jestli účet na TikToku mít.

TikTok je platforma založená na videích, což umožňuje restauracím snadno předvést svá jídla, atmosféru a služby. Pokud vymyslíte něco chytlavého, rychle se můžete stát virálním (krásné příklady uvádíme níže). Navíc TikTok není LinkedIn, ukažte publiku lidskou tvář svého podniku.

Čtěte také:
Sociální sítě pro restaurace: Na kterých být a co na ně dávat.

Co se dosahu týče, TikTok umožňuje využívat geolokaci pro cílené kampaně, což je ideální pro restaurace, které chtějí oslovit místní zákazníky. Využití TikToku zkrátka restauracím pomáhá zvýšit povědomí o značce, přilákat nové zákazníky a budovat komunitu věrných zákazníků.

Čtěte také:
Jak na TikTok

Příklady z praxe: Když díky TikToku restaurace trhají rekordy

Kavárna a pekárna Lafayette Grand Café & Bakery na Manhattanu se na začátku roku 2022 na TikToku proslavila svým croissantem Suprême, kruhovou jednohubkou s různými příchutěmi, z jejíž horní části umně kapala poleva. Prostě vylepšený Cronut.

Podnik sám neměl TikTok, ale videa s novým produktem, která na sítích sdílela zákazníci, se stala rychle virální. Během měsíce se Suprême stal hitem. Místo 12 kusů denně podnik prodával 600 Suprêmes!

Nečekejte na to, až vás objeví! Běžte TikToku naproti

Nová generace restaurací však nečeká na to, až je TikTokeři najdou. Platformě už předem přizpůsobují interiér. Newyorskou restaurace The Bad Roman, architekti navrhli tak, aby se dala natáčet a fotografovat ze všech úhlů. Nikoho pak nepřekvapilo, že se i úplně obyčejné položky na menu staly virální.

Že nemáte na architekta? Rozumíme. Inspirujte se třeba těmito podniky:

·        Losangeleské bistro The Red Chickz – dokáže o kuřecím natáčet opravdu poutavě.

·        Salátový řetězec Sweetgreen – využívá sílu receptů, aby navázal kontakt se svým publikem.

·        České Avocado bistro – které krásně pracuje s publikem.


@sweetgreen The Elote bowl is back on the menu and is as delicious as ever! ✨ s/o to the jalapio vinaigrette holding it down #sweetgreen #sg #salad #recipe #elote #corn ♬ FEEL THE GROOVE - Queens Road, Fabian Graetz

Připojte se ke stovkám spokojeným klientům

Získejte nejlepší tipy, novinky a lorem i psům do vašich schránek.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.