Zavoláme vám!

Zavoláme vám zpět a rádi se s vámi pobavíme o možnostech Adaptee Gastro

Pizza na rozvoz... do jaké krabice?

Krabice na pizzu není jen transportní obal, jako když si koupíte v e-shopu knížku. Krabice musí splňovat kromě estetických vlastností hlavně všechny normy zákonné pro uchovávání potravin. Věděli jste třeba, že samotná proložka pod pizzu do krabice nemusí stačit, protože i tak se pizza dotýká obalu, takže je opravdu nutné, aby měla krabice potravinářské atesty?

V rámci našeho servisu pro restaurace a pizzerie máme v nabídce krabice z materiálů a konstrukcí tak, aby byly vhodné pro přímý styk s potravinou, takže nejsou třeba žádné další proložky. Navíc jsou uvnitř opatřeny kvalitním pevným papírem z celulózy, který je přírodně hnědý, tudíž není nijak dobarvený zbytečnou chemií. Tento papír má navíc velmi dobré izolační vlastnosti a minimální nasákavost.


Špatný papír ihned nasákne a krabice se kroutí, vlhnou a často úplně protečou olejem až se na ně pizza lepí. Naše krabice toto téměř vylučují, mastnota se samozřejmě částečně vsákne, ale neprosákne skrz.


Většina krabic v ČR je vyráběna z recyklátů - náš materiál máme na míru pro tyto účely. Potravinové obaly z recyklátů jsou dokonce celoevropsky zakázané - recyklát nesmí přijít do přímého styku s potravinou a nepomůže ani proložka dole, protože jak říká vyhláška EP (ES) č. 1935 / 2004, potravina v obalu musí být chráněna ze všech stran, takže v případě krabice z recyklátu by to znamenalo obalit pizzu komplet celou alobalem.

Máte určitě vše vpořádku?

Správná krabice na pizzu

Umístil váš výrobce pizza krabic tyto symboly na krabici? Pokud ne, tak je to špatně a do krabice by pizza vůbec neměla přijít.


Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme i s pizza krabicemi.